Zlato v kosmetice

 

Skutečnost, že je zlato vzácný a drahocenný kov je známé již z dávné historie. Již staří Egypťané v době Antiky používali zlato spolu s dalšími přírodními surovinami. Vzniklé masti, vody, tinktury a další produkty pro ně představovaly doslova elixír mládí a i proto byly zlatu připisovány další blahodárné účinky jako například oživování těla, omlazování, léčení mnohých onemocnění a očištění těla, mysli i ducha. Z těchto důvodů bylo zlato v tehdejší době spolehlivým nástrojem pro krásu, ale také pro zdraví. Tento trend se v oblasti péče o pleť a tělo drží tisíce let a zejména v současnosti jsou drahé kovy v kosmetice hojně využívány.

 

Pro zdravý vzhled naší pleti je důležitá správná výživa, pitný režim a především adekvátní péče odpovídající danému typu pleti. Ochrana před negativními vlivy vnějšího prostředí, ať už povětrnostními, nebo UV zářením, by měla být samozřejmostí pro každého z nás, a proto jsou přípravky s obsahem zlata ideální volbou kvalitní péče o pleť.

 

V pečujících přípravcích se zlato může vyskytovat převážně ve dvou formách a to v podobě koloidního zlata tzn. rozptýlení malých částic zlata v tekutině, jak je tomu u naší čistě přírodní kosmetiky Hristina, nebo ve formě mikroprášku. Tyto malé mikročástečky zlata mají unikátní účinky a to zejména z hlediska regenerace pleti, navrácení pleti svěžesti a pružnosti a dokonce podporují přenos molekul kyslíku přímo do pokožky. V neposlední řadě působí mikročástečky zlata společně s antioxidanty proti předčasnému stárnutí pokožky a podporují mikrocirkulaci krve, čímž významně bojují proti vzniku vrásek. Pravidelným používáním těchto přípravků získá pleť vláčnost, pružnost a bude zdravě rozzářená.

 

Naše čistě přírodní kosmetika Hristina má pro vás celou pečující řadu kosmetických výrobků s obsahem zlatých částic, ze které si určitě vyberete svoje favority. Jako skvělý základ vám doporučujeme denní a noční krém, které se plně doplňují a zajistí vám kvalitní péči po dobu celých 24 hodin. Pro řádnou starostlivost o oční okolí doporučujeme oční krém, a jako nadstandardní péči, když se chcete hýčkat, doporučujeme přírodní anti-age preventivní obličejové sérum společně s přírodní maskou a peelingem s obsahem zlata.

 

Věříme, že si naši kosmetiku se zlatem zamilujete a následně sáhnete i po tělové péči, kde se necháte hýčkat ve sprše prostřednictvím sprchových gelů a následnou hydratací tělovými mléky s obsahem zlatých částic.

 

Odběr novinek